top of page
  • תמונת הסופר/תיואב גיטלר

טיפול זוגי לאחר בגידה: מסע משותף לשיקום אמון שבור

עודכן: לפני 7 ימים

בגידה היא משבר עמוק שיכול לזעזע את יסודותיה של כל מערכת יחסים. היא מערערת את האמון הבסיסי ביותר בין בני הזוג, ומותירה אחריה רגשות עזים של כאב, כעס, השפלה וחוסר ביטחון.

למרות הכאב והתוהו שמלווים את ההתמודדות עם בגידה, חשוב לזכור שיש תקווה. זוגות רבים מצליחים, בעזרת טיפול זוגי מסור, לצלוח את המשבר, לשקם את הקשר ולצאת מהחוויה עם מערכת יחסים איתנה וחזקה יותר.


בגידה, הפרת אמון המתרחשת כאשר אחד השותפים נכנס למערכת יחסים אינטימית עם צד שלישי ללא הסכמתו או ידיעתו של השני, נחשבת לאחד האתגרים הקשים ביותר בזוגיות. היא פוגעת באמון הבסיסי ביותר בין בני הזוג, מובילה לחרדה עצומה, השפלה, כאב עמוק וכעס רב. בעוד שבגידה יכולה להיות אירוע הרסני, ישנם זוגות שהצליחו להתגבר עליה ולבנות מחדש את מערכת היחסים שלהם. טיפול זוגי יכול לעזור לבני זוג להתמודד עם ההשלכות של בגידה ולבנות מחדש את האמון.


טיפול זוגי אחרי בגידה

ובכל זאת, בתוך הכאב והתוהו יש תקווה. מחקרים מצביעים על כך שזוגות יכולים להצליח בטיפול זוגי לאחר בגידה, תוך שיפור משמעותי בהפחתת סימפטומים של טראומה נפשית וקידום סליחה אצל בן הזוג שלא בגד. עם זאת, המסע אינו קל. הוא דורש עוצמה רגשית עצומה כדי לשקול את צורכי הצד השני, לנסות לבנות מחדש את האמון שניזוק ולהציע סליחה.

אנו מבינים את המורכבויות והאתגרים עמם מתמודדים זוגות בעקבות בגידה. אנו כאן כדי לעזור לזוגות להתמודד עם רגשות קנאה, חוסר ביטחון ועוד. הגישה שלנו אינה להאשים או לבייש אלא לספק מרחב להבנה עמוקה, צמיחה ופיתוח משותף.

טיפול זוגי לאחר בגידה: מרחב לריפוי וצמיחה

אנו מבינים את המורכבות והרגישות של טיפול זוגי לאחר בגידה. אנו יוצרים מרחב בטוח ותומך, בו בני הזוג יכולים להתמודד עם הרגשות הקשים, לחקור את הגורמים שהובילו לבגידה ולעבוד ביחד לקראת בניית אמון מחודש.

הגישה שלנו אינה להאשים או לשפוט, אלא להבין, להכיל ולסייע לבני הזוג למצוא את הדרך בחזרה זה לזה. אנו מאמינים שדרך תקשורת פתוחה וכנה, אמפתיה, סליחה ונכונות להשקיע בזוגיות, ניתן לרפא את הפצעים וליצור קשר עמוק ואותנטי יותר.

עם זאת, חשוב לציין כי המניעים מאחורי הבגידה יכולים להשפיע על תוצאות הטיפול. מחקר שפורסם בכתב העת למין וטיפול זוגי מצא כי בני זוג שבגדו עקב חוסר אהבה או כעס מתמשך כלפי בן הזוג נטו להיות מעורבים ברומן ממושך יותר ולסיים את הקשר המקורי.

זה מדגיש את החשיבות של הבנת הגורמים העמוקים לבגידה כדי לטפל בהם בצורה יעילה ולמנוע התמודדות נוספת עתידיות.


גורמים המשפיעים על הצלחת הטיפול:

  • המניעים לבגידה: בגידה הנובעת מבעיות עמוקות בזוגיות, כמו חוסר תקשורת, ריחוק רגשי או חוסר מיניות, מצריכה התייחסות מעמיקה לשורשי הבעיה.

  • מוטיבציה משותפת: הצלחת הטיפול תלויה ברצון של שני בני הזוג להתגבר על המשבר ולהשקיע בבניית קשר מחודש.

  • הנחייה מקצועית: מטפל/ת זוגי/ת מנוסה ומיומן/ת יכול/ה לסייע לבני הזוג לנווט במורכבות הרגשית, לייצר דיאלוג בונה ולספק כלים לתקשורת אפקטיבית.

המסע הרגשי של ריפוי לאחר בגידה:

תהליך הריפוי לאחר בגידה הוא מסע אישי וזוגי מורכב, הדומה להפלגה במים סוערים. ישנם רגעים של כאב, כעס, תסכול ואי ודאות. יחד עם זאת, עם סבלנות, הקשבה והכוונה מקצועית, ניתן להגיע למים רגועים יותר ולבנות מערכת יחסים יציבה ומלאת אהבה. לפני שאסיים, חשוב לזכור שמסעו של כל זוג הוא ייחודי. הדרך לריפוי אינה ליניארית, והיא מלאה עליות ומורדות. אך עם מחויבות, אמפתיה ותמיכה מקצועית, אפשר לבנות מחדש אמון ולהצית מחדש את האהבה שאיימה להיגמר בגלל הבגידה.

שלבים מרכזיים בתהליך הריפוי:

  1. עיבוד הכאב והזעם: חשוב לתת מקום לרגשות הקשים, לאפשר לעצמנו ולהאחר לחוות את הכאב ולעבד את המשבר.

  2. הבנת הסיבות לבגידה: חקירה משותפת של הגורמים שהובילו לבגידה, תוך הימנעות מהאשמה והתמקדות בהבנת הצרכים והקשיים של שני בני הזוג.

  3. בניית אמון מחודש: תהליך הדרגתי שדורש שקיפות, כנות, עקביות ומחויבות לשינוי דפוסי התנהגות שפגעו באמון.

  4. התאמת ציפיות ויצירת הסכמות חדשות: דיאלוג פתוח וכנה אודות הצרכים, הרצונות והגבולות של כל אחד מבני הזוג, ויצירת "חוזה זוגיות" מחודש המגדיר את המחויבות ההדדית.

  5. טיפוח אינטימיות וחיבור רגשי: יצירת מרחב לשיתוף רגשי, הבעת אהבה וחיבה, ובניית קרבה אינטימית אותנטית ומחזקת.

בגידה אינה סוף הדרך עבור זוגיות אוהבת. בעזרת טיפול זוגי מסור, ניתן לצלוח את המשבר, לרפא את הפצעים ולצמוח מתוך החוויה אל עבר עתיד משותף ומלא תקווה.

טיפים לזוגות המתמודדים עם בגידה:

היו כנים אחד עם השני: חשוב להיות כנים אחד עם השני לגבי הרגשות והמחשבות שלכם.

הקשיבו זה לזה: חשוב להקשיב אחד לשני ולנסות להבין את הצד השני.

היו סבלניים: תהליך הריפוי לאחר בגידה הוא תהליך ארוך ומאתגר.


אם אתם מתמודדים עם בגידה, פנו אלינו לקבלת עזרה מקצועית. נוכל לעזור לכם להתמודד עם ההשלכות של הבגידה ולבנות מחדש את האמון בינכם.


20 צפיותתגובה 1

1 Comment


Guest
Apr 07

"החיים שלי חזרו!!! אחרי 14 שנים של נישואים שבורים, בעלי עזב אותי ואת שני התאומים שלנו. הרגשתי שהחיים שלי מגיעים לקיצו, כמעט התאבדתי, הייתי בדעיכה רגשית הרבה מאוד זמן. אבל בזכות זורק כישוף בשם ד"ר אפטה שפגשתי יום נאמן אחד באינטרנט בזמן שיטוט באינטרנט בחיפוש אחר זורק כישוף טוב שיוכל לפתור את הבעיות שלי, נתקלתי בהרבה עדות על זורק הכישוף הזה. חלק העידו שהוא החזיר את אהובתם לשעבר, חלק העידו שהוא שיקם את הרחם, ריפא הרפס ומחלות אחרות, חלק העידו שהוא יכול להפסיק בקסם את הגירושים וכו'. גם אני נתקלתי בעדות אחת מיוחדת, היא הייתה על אישה בשם סוניה, היא העידה על האופן שבו ד"ר אפטה החזיר את המאהב לשעבר שלה תוך פחות מ-7 ימים והפך את השפעת הסרטן של…

Like
bottom of page