top of page
 • תמונת הסופר/תיואב גיטלר

פוליאמוריה איך מתחילים? חלק #1

עודכן: 15 באפר׳

המדריך לפוליאמוריה - חלק ראשון

פוליאמוריה היא תפיסה לגבי המערכות החברתיות והרגשיות, שבה בני הזוג או בני הקבוצה מתייחסים אחד לשני באופן רומנטי או מיני עם יותר מבן זוג אחד. פוליאמוריה מתבססת על רעיונות של כנות, תיאום וקיום של מערכות יחסים מרובות בהסכמה של כל המעורבים.

מדריך מקיף ומעמיק למתחילים בפוליאמוריה - חלק ראשון המציג את העקרונות הבסיסיים והכלים המעשיים שיסייעו לך למצוא את דרכך בעולם היחסים הפוליאמוריים. במסגרת המדריך, תקבל הכוונה והדרכה מקצועית לגבי הגדרת גבולות בריאים, התמודדות עם רגשות, תפקודים ותקשורת בין השותפים השונים ביחסים הפוליאמוריים. המדריך יעזור לך להבין ולשפר את היכולת שלך ליצור יחסים בריאים, מסייע בבניית יצירתיות ומספק כלים לפתרון אתגרים וסבלנות לצמיחה אישית וקבוצתית. המדריך מעניק לך את הידע והתמיכה הנדרשים לך להתמודד עם מגוון רחב של תהליכים ותחומים בפוליאמוריה. השקיעו את הזמן והמאמץ הנדרשים, ותהנהו ממסע התפתחות אישית מרתק ומאתגר בפוליאמוריה!


מדריך למתחילים בפוליאמוריה ויחסים פתוחים


פוליאמוריה הוא מושג שמקורו בשנות ה-90 של המאה ה-20, אך הרעיון של יחסים פתוחים ומרובים קיים גם בתרבויות קדומות יותר.

מה זה לא?

חשוב להבדיל בין פוליאמוריה לבין מושגים כמו "זוגיות פתוחה" או "נישואים מרובים", שכל אחד מהם מתאר צורות יחסים שונות ומובנות אחרת.חשוב להבדיל בין פוליאמוריה לבין מושגים כמו "זוגיות פתוחה" או "נישואים מרובים", שכל אחד מהם מתאר צורות יחסים שונות ומובנות אחרת.

 

איך להתחיל?

אם פוליאמוריה מעניינת אותך, הנה כמה צעדים לתחילת המסע:

 1. למידת הנושא: קראו על פוליאמוריה ממקורות שונים, למידת היסטוריה ותיאוריה של פוליאמוריה יכולה לעזור לכם לתכנן את הדרך שלכם.

 2. תיאום ציפיות: דברו עם בן/בת הזוג שלכם על הרצון לחקור פוליאמוריה. זו הזדמנות לדבר על ציפיות, רגשות, וגבולות במערכת הזוגית.

 3. שיתוף אחראי: כשאתם מתחילים לבנות מערכות יחסים חדשות, חשוב לשמור על תקשורת טובה עם כל המעורבים. האחראיות היא לשים במוקד את השותפים ולהבין צרכיהם וגבולותיהם.

 4. ניהול רגשות: ייתכן שיתרחשו רגשות של קינאה או חרדה במהלך התנסות בפוליאמוריה. זו הזדמנות לעבוד על טכניקות ניהול רגשות, הבנה עצמית, ולמידה על יכולות תיאום וקיום במערכות יחסים מרובות.

 5. קביעת גבולות: קביעת גבולות עם בני הזוג שלכם ושותפים עתידיים הוא חלק מרכזי בבניית מערכות יחסים בריאות ושגשוג. דברו על ציפיות, מה שנוח ולא נוח עבורכם, וכיצד תעבדו ביחד כדי להבטיח שכל שותפים מרגישים שמורים ומוערכים.

 6. התמקדות בקשרים הקיימים: קשרים פוליאמורים אינם רק על יחסים חדשים, אלא גם על כיצד אנו מתייחסים לקשרים הקיימים שלנו. השקיעו זמן ואנרגיה בחיזוק היחסים הקיימים שלכם עם בני הזוג.

 7. קהילה ותמיכה: חיפוש קבוצות פוליאמוריות מקומיות ואונליין יכול לעזור לכם למצוא תמיכה מבני זוג אחרים הנמצאים במצבים דומים, לשתף חוויות ולמידות, ולקבל עידוד וייעוץ. להלן קישור לקבוצת הקהילה הפוליאמורית וא-מונוגמית בישראל - https://www.facebook.com/groups/openil

 8. התבוננות אישית: פוליאמוריה מציעה הזדמנות לגילוי עצמי ולמידה על עצמכם, כולל כיצד אתם מתייחסים לאחרים וכיצד אתם מתמודדים עם דרישות וציפיות מרובות. שילוב של התבוננות אישית ותקשורת פתוחה עם שותפים יכול לספק תשובות על מה שעובד עבורכם בצורה הטובה ביותר.

 

פוליאמוריה היא חוויה שונה לכל אחד, ואין דרך נכונה או שגויה לחיות אותה. אני מקווה שהמדריך הזה יעזור לכם להתחיל או להעמיק את המסע שלכם בפוליאמוריה. חשוב לזכור שכל אדם וקשר הם ייחודיים ואין דרך נכונה או לא נכונה להתנהל בפוליאמוריה. זה חשוב להקשיב לצרכי ולגבולות האנשים הקרובים אלינו ולכבד אותם.


כדי להתגבר על אתגרי בפוליאמוריה, צריך להיות מוכנים לשיתוף ותמיכה. זה יכול לכלול טיפול מקצועי, קבוצות תמיכה או פשוט לדבר עם חברים ומשפחה שמבינים אותנו. חשוב להבין שזה לא יהיה קל כי יש לכל מספר אנשים שמעורבים במערכות היחסים אתכם ולהם צרכים ומצוקות שונים.


בסופו של דבר, פוליאמוריה היא מציעה הרבה אפשרויות ואתגרים. עם זאת, היא דורשת השקעה גדולה, תמיכה מהסביבה ומוכנות לדבר ולגלות את צרכי הזוגיות והמיניות שלנו. אני מקווה שהמדריך הזה יעזור לכם להתחיל את המסע המרתק הזה ולקבל את התמיכה הנדרשת כדי להשיג את הצמיחה האישית והזוגית שלכם. סיום חלק זה, אתם עשויים להרגיש מוכנים יותר להתחיל את המסע שלכם בפוליאמוריה. בחלק השני נעמיק בנושאים מתקדמים יותר, כגון:

 • קנאה וניהול רגשות

 • תקשורת יעילה בפוליאמוריה

 • אתגרים ייחודיים במערכות יחסים מרובות

 • גידול ילדים בפוליאמוריה

 • פוליאמוריה וחברה

לנוכח מורכבותה של פוליאמוריה, אנו ממליצים בחום לפנות לגורם מקצועי מוסמך, כגון פסיכולוג או יועץ זוגי, לקבלת הדרכה ותמיכה לאורך הדרך.

אנו מאחלים לכם מסע מרתק, מלא צמיחה אישית וזוגית!Comments


bottom of page